Gdzie założyć konto firmowe?

To pytanie zadaje sobie każdy nowy przedsiębiorca. Także dotychczasowi przedsiębiorcy powinni się zastanowić nad zmianą konta na tańsze.

Właściwie mógłby zakończyć ten artykuł polecając rankingi kont firmowych Rekina Finansów lub ten w naszym serwisie JakzałożyćKontowBanku.pl

Znajdziesz w nim najtańsze konta bankowe dla jednoosobowej działalności gospodarczych. ba ! W rankingu znalazłam nawet konto, na którym można zarobić odbierając premii od banku za aktywne korzystanie. Całe szczęście dla mikro i małych przedsiębiorców są jeszcze dostępne zupełnie darmowe konta bankowe.

Dla większych firm to znaczy dla spółek na przykład cywilnych czy partnerskich, a także spółek z o.o już tak łatwo nie jest. Tutaj funkcjonalności niż w bankach są dosyć ograniczone i trzeba korzystać z większych banków.

Konto firmowe w banku

Najczęściej konta firmowe zakłada się w banku. Jednak oczywiście istnieją także skoki które także mają konta firmowe. Konta bankowe jednak mają dużą przewagę technologiczną nad skokami. W kontach firmowych oferowanych przez banki znajdziesz także dużo darmowych operacji bankowych, na przykład darmowe przelewy do urzędu skarbowego i ZUSu, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz darmowe przelewy internetowe.

.Coraz więcej osób korzysta także z aplikacji mobilnych najlepsze banki mają bardzo dobre aplikacje mobilne na tablety i na telefony także można wykonywać operacje finansowe płatności przelew nawet zaciągnąć kredyt z takich urządzeń.

Konto firmowe w SKOK

Skoki ostatnio przeżywają ogromne problemy finansowe także zakładanie znikąd może być ryzykowne lol najlepiej wybrać jakiś duży skok na przykład Skok Stefczyka czy skok Nike w Warszawie. Mniejsze skoki mają także bardzo słabe konta internetowe lub nieraz wcale ich nie mają. Oczywiście zakładając jakieś konto w banku warto sprawdzić czy środki mi są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czy jest ci potrzebne konto firmowe?

Jeśli zamierzasz prowadzić maluteńka działalność gospodarczą wcale nie musisz mieć konta firmowego. Jednak jak tłumaczy Szymon Zięba z bloga rekin Finansów, w artykule rejestracja działalności gospodarczej w 30 minut, warto mieć konto firmowe z tego względu iż wszystkie kontrole ZUS czy Urzędu Skarbowego i innych instytucji wymagają pokazanie rachunku bankowego. Jeśli ma się rachunek prywatny do celów firmowych trzeba tłumaczyć i usprawiedliwiać się urzędom ze wszystkich operacji jakich się na nich wykonuje. Bardzo często urzędnicy karają wysokimi karami ponieważ często trudno nam jest wytłumaczyć Ja nawet nie pamiętam jakie operacje wykonywaliśmy na rachunku bankowym, a wcale nie dotyczą działalności firmy. Oczywiście samo słowne wytłumaczenie nie wystarcza. Trzeba mieć dokumenty, świadków jednym słowem twarde dowody. Dlatego też założenie rachunku firmowego to bardzo dobre rozwiązanie nawet dla małych firm. Rachunek firmowy można mieć za darmo także nie ma się czego obawiać.

Mam nadzieję że w tym artykule wskazałam ci gdzie założyć konto bankowe, zanim zaczniesz wybierać konkretny Bank. Przed wyborami analizę różnych ofert banków na konta firmowe najlepiej zajrzeć do rzetelnego rankingu rekina Finansów, o którym już wspominałem

 

Zostaw opinię

Dodaj Odpowiedź

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0