87% Polaków ma konto w banku

Prawie każdy dorosły Polak ma konto bankowe w 2019 roku. Według Banku Światowego Polacy mający co najmniej 15 lat niemal w 87 proc. posiada konto w banku.

W porównaniu z 2014 r. ich odsetek zwiększył się o 9 proc. Podobne dane opublikował w 2018 roku Narodowy Bank Polski – jego zdaniem odsetek ubankowionych Polaków wyniósł 83 proc.

Według NBP zwiększenie stopnia wykorzystania usług bankowych wśród najstarszych Polaków może mieć głównie związek z naturalnym przesunięciem demograficznym.

Konta w banku mają już nawet dzieci. Problemem jest jednak to, że wiele osób przepłaca za konto, często będąc przywiązanym do swojego banku. Jest łatwo zauważalne, że XXI wiek zrewolucjonizował zachowania Polaków pod względem finansowym. Każdy dostrzegł wygodę i bezpieczeństwo korzystania z kont bankowych.

Posiadanie konta jest częstsze wśród Polek niż Polaków. Pieniądze w banku posiada 88 proc. pań i 85 proc. mężczyzn. Na wsiach nie zaobserwowano wykluczenia bankowego. Polacy korzystają z internetu, z bankowości internetowej.

Zostaw opinię

Dodaj Odpowiedź

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0