Jak zamknąć konto mBank ?

Dowiedz się jak bez żadnych dodatkowych kosztów zamknąć konto w mBank.  Wszystkie konta mBank zamyka się tak samo bez różnicy czy jest to konto osobiste czy konto firmowe w mBanku.

Wiele osób zupełnie nieprawidłowo zamyka konto w mBanku przez co ponosi niepotrzebne koszty, co najmniej przez okres wypowiedzenia, który wynosi 30 dni w mBanku. Co ciekawe niektóre usługi mBanku nie wygasają nawet po zamknięciu konta.

Teraz jednak możesz poczuć się bezpiecznie bo będziesz wiedział jak najlepiej zamknąć konto w mBanku.

Słowem wstępu, mBank oferuje jedne z najlepszych jakościowo rachunków osobistych i firmowych. Jest jednym z najpopularniejszych banku wśród Polaków, denerwować mogą na pewno częste zmiany opłat. Generalnie bank jest korzystny dla nowych klientów natomiast o starych klientów już niestety tak dobrze nie dba. Prawdopodobnie należysz do tej drugiej grupy dlatego chcesz zamknąć konto w mBanku.

Zanim zamkniesz konto zastrzeż kartę płatniczą mBank

Jestem bardzo ważne ponieważ okres wypowiedzenia w banku wynosi 30 dni zatem zanim konto zostanie zamknięte będziesz musiał jeszcze zapłacić opłatę za kartę pomimo, że z konta już nie korzystasz.

Rozwiązaniem problemu jest zastrzeżenie karty płatniczej.

Najlepiej oczywiście zrobić to poprzez internet. Zaloguj się do swojego rachunku mBank i klikaj po kolei zakładki tak jak na obrazkach.

  1. Moje Finanse
  2. Karty
  3. Wybierz po kolei swojej karty i kliknij „zastrzeż kartę”
jak zastrzec kartę w mBank

Zastrzeganie karty mBank krok po kroku

Jako przyczyna likwidacji karty wybierz na przykład „rezygnacja z karty”, która jest domyślnym wyborem.

Zrezygnuj z dodatkowych usług przez zamknięcie konta mBank

Przykładem bardzo popularnej usługi za którą pobierane są miesięczne opłaty jest usługa darmowa darmowych bankomatów w kraju.  W zależności kiedy zakładałeś konto opłata ta wynosi około 5 zł miesięcznie. To tu rozpoczyna się jednak mały horrorek, ponieważ nie można zrobić tego samemu, trzeba po prostu zadzwonić na infolinię. Do tego niestety trzeba znać swój telekod mBank u którego zapewne nie pamiętasz 99,9% osób.

Co zrobić jeśli nie może znaleźć swojego telekodu?

Zaloguj się na swoje konto.  W prawym górnym rogu zobaczysz swoje imię i nazwisko a pod nim napis “ustawienia”.  Następnie kliknij „dostęp do banku”, a następnie zmień „telekod”.

Teraz możesz już zadzwonić na infolinię i zrezygnować z dodatkowych usług.

Jak zamknąć konto mBank bez dodatkowych kosztów?

Krok po kroku postępuj zgodnie z poniższą instrukcją i kliknij w zakładki.

  1. Pasaż
  2. Market
  3. Usługi
  4. Dyspozycje
Zamykanie konta mbank krok po kroku

Przejdź do wniosku o zamknięcie konta mBank

mBank ukrył wniosek wypowiedzenia umowy rachunku, dlatego też najlepiej kliknąć zakładkę „wyszukiwarka” i wpisać wypowiedzenie. Wybierz tą opcję, która pokazuje się na poniższym obrazku.

Wypowiedzenie rachunku mBank

Co zamiast konta mBank?

Zajrzyj do naszego artykułu o najlepszych kontach osobistych:

Najlepsze konto osobiste w banku

Warto zajrzeć na rzetelne porównania kont osobistych i firmowych stworzone przez popularnego blogera finansowego Rekina Finansów. Dotychczas skorzystało z nich ponad 520 000 Polaków.

Zostaw opinię

Dodaj Odpowiedź

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0