Jak zmienić odnawialność lokaty w Idea Bank?

Na koncie bankowym Idea Cloud w Idea Banku nie można samodzielnie zmienić odnawialności lokaty bankowej. W poprzedniej wersji konta osobistego w Idea banku można było to uczynić. Jest to zmiana na niekorzyść klientów banku ponieważ lokaty są odnawialne na bardzo niekorzystny procent po upływie pierwotnego okresu lokaty… jest jednak na to sposób…

Lokatę terminową w Idea Banku można zmienić na nieodnawialną tylko poprzez kontakt z działem obsługi banku. Nie zrobimy jednak tego poprzez czat tekstowy. Bank oferuje także inne formy kontaktu dzięki czemu możemy zmienić odnawialność lokaty bankowej. Mianowicie możemy zrobić to na dwa sposoby.

  1. Logujemy się do swojego rachunku bankowego Idea Cloud
  2. Klikamy zakładkę kontakt
  3. Następnie wybieramy formę kontakty głosowego lub wideo czat
  4. Teraz wystarczy tylko poprosić obsługę banku aby zmieniła odnawialność lokaty

Niestety nie istnieje alternatywa jeśli chcemy zrobić to przez internet. Oczywiście możemy osobiście udać się do oddziału bankowego i poprosić o zmianę odnawialności lokaty. Oczywiście nie można zapomnieć dowodu tożsamości przy wizycie w banku. Jeśli zapomnimy dowodu osobistego lub paszportu niestety nie będziemy mogli zmienić się lokaty odnawialnej na nieodnawialną.

Zgodnie z zapytaniem naszego serwisu Jakzałożyćkontowbanku.pl Idea Bank odpowiedział że nie zamierza wprowadzać zmian które pomogłyby użytkownikom zmieniać odnawialność lokaty od ręki samemu poprzez ustawienia na rachunku bankowym.

Warto skorzystać także z niezależnego kalkulatora lokat aby sprawdzić czy Idea Bank naliczył poprawnie odsetki od lokaty ponieważ mogą zdarzyć się błędne naliczenia. Policzyć odsetki można także na własną rękę.

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0