Pekao Konto Przekorzystne Biznes

Konto Przekorzystne Biznes przypadnie do gustu zarówno nowym firmą, jak i tym z długim stażem. Po spełnieniu jednego z 5 warunków, prowadzenie konta staje się praktycznie bezpłatne. Możesz łatwo zapewnić sobie zwolnienie z dwóch najważniejszych opłat. Do konta dostaniesz kartę z funkcją wielowalutową do 5 rachunków w: PLN, EUR, GBP, USD i CHF. A w promocjach jest do zdobycia nawet 600 zł i 3 darmowe szkolenia e-learningowe.

Konto Pekao Przekorzystne Biznes przeznaczone jest praktycznie dla każdego. Może z niego skorzystać jednoosobowa działalność gospodarcza oraz spółki: cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, akcyjna oraz spółka z o.o. dla firm z rocznym obrotem do 5 mln zł.

Karta wydawana do konta jest wielowalutowa. Umożliwia swobodne dokonywanie płatności w walutach: PLN, EUR, GBP, USD i CHF, bez konieczności posiadania kliku kart i bez obawy o niekorzystny kurs transakcji. Opłaty za kartę możesz uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Karta wielowalutowa może znacząco ułatwić prowadzenie biznesu. Możesz ją podpiąć jednocześnie do rachunku firmowego i do kont prowadzonych w euro, funtach, dolarach i frankach szwajcarskich. Dzięki temu rozliczysz transakcje bezgotówkowe bezpośrednio w danej walucie bez płacenia prowizji i kosztów przewalutowania. Do tego, transakcje z konta złotówkowego dokonane przy pomocy karty wielowalutowej zostaną rozliczone po kursie Mastercard bez prowizji za przewalutowanie.

Pekao przygotował kilka rozwiązań dla firm realizujących transakcje zagraniczne. Jeśli twoja firma zajmuje się importem lub eksportem, będziesz mógł skorzystać z bezpłatnych rachunków pomocniczych w 20 walutach obcych, ponieważ rachunki pomocnicze prowadzone w złotówkach są za 10 zł mies., a w walutach obcych – bezpłatne. Brak również opłat za otrzymane przelewy dewizowe czy pakiet 15 darmowych przelewów SEPA w miesiącu.

Dużym atutem Konta Przekorzystnego Biznes jest aplikacja mobilna PeoPay do zarządzania rachunkiem firmowym. Wyposażona została w szereg funkcjonalności ułatwiających życie każdemu biznesmenowi. Są wśród nich: przelewy na rachunki krajowe i na numer telefonu (w ramach PeoPay), płatności Blik i Apple Pay, płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR, czy wreszcie – płatności zbliżeniowe telefonem.

Aplikacja pozwala na przeglądanie historii konta, wypłatę gotówki z bankomatu, szybsze opłacanie faktur poprzez skanowanie numeru rachunku, czy skorzystanie z programu rabatowego. Dzięki PeoPay, będziesz mógł wygodnie i korzystniej zarządzać rachunkiem firmowym.

Konto Przekorzystne Biznes prezentuje się bardzo korzystnie. Jego niewątpliwą zaletą są konkurencyjne ceny, przyjazne zwłaszcza dla firm startujących na rynku. Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić swój biznes, z Pekao przez pierwszy rok zostaniesz zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku, a potem będziesz mógł łatwo jej uniknąć, spełniając jeden z pięciu warunków bezpłatności konta. Darmowa może być też karta debetowa – wystarczy, że dokonasz nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie. Zadowoleni z konta będą także ci, którzy posiadają zagranicznych kontrahentów i realizują wiele transakcji walutowych. Takie ułatwienia, jak karta wielowalutowa, bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, pakiet 15 darmowych przelewów SEPA, czy wreszcie szybki dostęp do platformy wymiany walut z pewnością ułatwią prowadzenie każdego biznesu. Podsumowując, nowe konto firmowe Banku Pekao stanowi interesującą propozycję, której warto bliżej się przyjrzeć. Zwłaszcza że otwierając konto w promocji, możesz zdobyć nawet 600 zł oraz 3 darmowe szkolenia na platformie e-learningowej.

Opłaty


Przekorzystne Biznes
Prowadzenie rachunku0 zł*jeśli spełniony zostanie co najmniej jeden z warunków: - wpływy na rachunki klienta w kwocie min. 2000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, - z rachunku wykonany zostanie min. 1 przelew do ZUS lub US (lub inny podatkowy), - na rachunek rozliczona zostanie min. 1 transakcja z terminala wydanego przez Bank, - na rachunku wykonana zostanie min. 1 transakcja wymiany walut w Banku, - z rachunku wykonana zostanie min. 1 płatność na rzecz Pekao Leasing. Dodatkowo, Bank nie nalicza opłaty za prowadzenie rachunku: - nowo założonym firmom (do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia działalności) przez pierwszych 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, - podmiotom niedziałającym w celu osiągnięcia zysku
Obsługa karty0 zł*Jeśli Bank rozliczy transakcje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do rachunku na kwotę min. 300 zł miesięcznie
Wpłaty we wpłatomatach0,4% min. 2 zł
Wpłaty w oddziałach0 zł*w oddziałach do 100 000 zł miesięcznie
Wypłaty z bankomatów0 zł*Z bankomatów Pekao
Wypłaty z oddziałów0 zł*do 100 000 zł miesięcznie

Oceny


9Expert Score
Konto Przekorzystne Biznes

Konto Przekorzystne Biznes przypadnie do gustu zarówno nowym firmą, jak i tym z długim stażem. Prowadzenie konta jak i karta mogą być bezpłatne po spełnieniu jednego z pięciu warunków. Pozostałe opłaty też należą do jednych z najniższych. Dodatkowo Bank kusi świetnymi promocjami gdzie do zgarnięcia jest nawet 600 zł.

Opłaty
8.5
Wygoda
9
Dodatkowe
9.5
PROS
 • Bardzo łatwe do spełnienia warunki braku opłat za konto oraz kartę
 • Darmowe konto walutowe
 • Wysokie bonusy dla nowych klientów
CONS
 • Brak interesującej oferty oszczędnościowej
 • Wysoka prowizja za wypłaty z zagranicznych bankomatów
 • Wysoka opłata za przelew natychmiastowy
Ocena 9
Opłaty
8.5
Wygoda
9
Dodatkowe korzyści
9.5

Najlepsze dla:

 • Małych i dużych firm,
 • Wielbicieli promocji,
 • Aktywnie korzystających z konta,
 • Fanów obcych walut.

Podstawowe opłaty:

 • 0 zł za prowadzenie konta po spełnieniu dodatkowych warunków,
 • 0 zł za kartę do konta po spełnieniu dodatkowych warunków,
 • 0,4% min 2 zł za wpłaty we wpłatomatach
 • 0 zł za wpłaty w oddziałach do 100 000 zł miesięcznie
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao
 • 0 zł za wypłaty w oddziałach do 100 000 zł miesięcznie

Zostaw opinię

Dodaj Odpowiedź

Your total score

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0