Konta osobistego nie założysz już w 15 minut. Teraz potrwa to parę dni !

Zgodnie z zaleceniami KNF banki od lipca 2016 nie mogą otwierać nowych kont bankowych na podstawie przelewu z innego rachunku na te same dane klienta. Oznacza to, iż otwarcie konta trwa teraz około 5 do 7 dni roboczych. Niewątpliwie w erze gospodarki cyfrowej jest to archaiczne posunięcie ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Dotychczas można było otworzyć rachunek osobisty w zaledwie 15 minut. Teraz trwa to do 7 dni roboczych w zależności od banku.

Jeśli chodzi o zakładanie konta nadal można składać wnioski o otwarcie rachunku ROR online aczkolwiek potwierdzenie musi nastąpić w jednej z dwóch form.

–> Poprzez potwierdzenie podpisem umowy i danych dowodu osobistego przez kuriera

lub

–> Poprzez Potwierdzenie danych z dowodu osobistego lub paszportu w oddziale banku

Zmiany wiążą się z dużo większymi kosztami ponieważ wysyłka kurierem umowy i sprawdzenie przez niego danych kosztuje około 40 zł do 60 zł. Większość z nas wybierze właśnie tą opcję. Bardzo niewielu osobom chciałabyś się odwiedzać specjalnie oddział banku. Niewątpliwie wpłynie to na wyższe opłaty bankowe i mniej atrakcyjne depozyty to jest oprocentowanie lokat bankowych.

Najnowsze zmiany zarządzane przez KNF zapewne mają na celu eliminację rachunków zakładanych na tak zwane słupy lub osoby której dane przechwycono bez jej wiedzy. Wpisuje się to działania zmierzające do zmniejszenia wartości wyłudzonego podatku VAT.

Czy jest to dobre posunięcie ze strony KNF? zapewne my jako klienci odpowiemy że nie. Czy takie zalecenia KNF pomoże ograniczyć budzenie podatku VAT? bardzo wątpliwe ale miejmy nadzieję że wkrótce zobaczymy statystyki dotyczące efektów wprowadzenia tej uciążliwej dla klientów biurokracji.

Napisz w komentarzu Ile trwało otwarcie twojego rachunku bankowego (dni roboczych.

Zostaw opinię

Dodaj Odpowiedź

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0