Konto Pekao Przekorzystne opinie i opłaty

Pekao po repolonizacji zaprezentowało nowe darmowe konto osobiste o wdzięcznej nazwie „Przekorzystne”. Nie da się ukryć, że tym kontem Pekao pozytywnie zaskoczyło, nie tylko z nazwy. Bank przygotował konto w dwóch wersjach: studenckiej i normalnej dla osób po 26 roku życia.

Wersja studencka konta Przekorzystnego przeznaczona jest dla osób mających od 18 do 26 lat. W tej wersji konta nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta czy obsługę karty. Konto studenckie oferuje też atrakcyjny kredyt studencki z możliwością umorzenia 20% jego wartości dla studentów mających najwyższe noty na uczelniach.

Jeśli masz więcej niż 26 lat, oferta Pekao będzie dla ciebie równie atrakcyjna, jeżeli będziesz aktywnie korzystać z konta Przekorzystnego. Ważne, aby w każdym miesiącu zapewnić wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją mobilną PeoPay. Tylko wtedy konto będzie naprawdę darmowe.

Zalety konta Przekorzystnego:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za obsługę karty wielowalutowej do konta,
 • 0 zł za dwie pierwsze wypłaty kartą w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce,
 • 0 zł prowizji za wypłaty w bankomatach za granicą, jeżeli będziesz aktywnie korzystać z konta, w każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.

Dodatkowo zyskujesz:

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A.,
 • 0 zł za prowadzenie rachunku Eurokonto Walutowe,
 • 0 zł za umożliwienie dostępu do rachunku przez bankowość mobilną
 • PeoPay, internet i telefon,
 • 0 zł za płatności telefonem, dzięki aplikacji mobilnej PeoPay w punktach handlowo-usługowych i internecie,
 • 0 zł za krajowe przelewy w zł przez internet i bankowość mobilną PeoPay2,

Bonusy dla posiadaczy konta Przekorzystnego

 • Zniżki do 30% w Galerii Rabatów, przy płatnościach kartą Banku Pekao S.A., aplikacją mobilną PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej Pekao24.
 • 7% zwrotu za faktury za telefon komórkowy – zwrot za faktury opłacane przez polecenie zapłaty (maksymalnie 100 zł).
 • 100 zł zwrotu za polisę OC otrzymasz przelewem na rachunek po wykupieniu nowej lub odnowieniu polisy w PZU s.a.
 • Wygodne oszczędzanie z oprocentowaniem 2,7%. W ofercie banku pojawiło się nowe Konto Oszczędnościowe oferujące 2,70% w skali roku przez 3 miesiące dla kwot do 10 tys. zł. Konto oszczędnościowe również prowadzone jest bezpłatnie.
 • Darmowe są wszystkie przelewy z rachunku na konto osobiste zlecone za pośrednictwem bankowości mobilnej. W razie konieczności masz możliwość wypłaty środków z rachunku oszczędnościowego bez utraty naliczonych odsetek oraz nieograniczoną liczbę wpłat i wypłat z konta.

Sprawdź szczegóły i załóż konto Przekorzystne >>

Opinia o koncie przekorzystnym:

Konto Przekorzyste Pekao może być konkurencyjną opcją przy dotychczasowej ofercie kont osobistych innych banków. Brak opłat za prowadzenie konta, obsługę karty, wypłatę gotówki z bankomatów zagranicą oraz 2 wypłaty z krajowych maszyn nienależących do Pekao SA jest na pewno atrakcyjne.

Za darmo skorzystamy też przelewów internetowych oraz z własnych bankomatów banku. Niewygórowane kryteria zachęcają do skorzystania z tej oferty Pekao. Ważne aby pamiętać, że konto jest darmowe jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową aplikacją PeoPay lub kartą.

Dodatkowe zniżki do rachunku telefonicznego czy pakietu OC są miłym bonusem dla posiadaczy tego konta. Wariant studencki umożliwia też ubieganie się o preferencyjny kredyt, co jest wygodnym rozwiązaniem dla osób szukających sposobu na finansowanie studiów. Uproszczenie opłat i prowizji na pewno się opłaca i zachęca do skorzystania z tego wariantu konta. Trzeba przyznać, że odświeżona wersja kont Pekao prezentuje się bardzo dobrze.

Spójrz także na nasze podsumowanie konta:

Opinia o koncie Pekao
Wniosek
Konto przekorzystne nawiązuje walkę wśród darmowych kont osobistych choć wymaga aktywności - 500 zł wpływu i 1 płatności kartą lub telefonem w miesiącu. Konto przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy chcą uzyskać zniżkę 100 zł na OC w PZU.
Taniość
Jakość konta
Ilość oddziałów
Premie pieniężne
Oceny użytkowników4 Votes
Plusy
zaufana marka
konto i karta warunkowo za 0 zł
100 zł zniżki w PZU na OC
100 zł zwrotu za płatności za telefon komórkowy
sporo oddziałów Pekao
nowoczesne płatności
Minusy
9 zł opłaty/mies. przy nieaktywności konta
wypłata gotówki w obcych bankomatach 2% kwoty, min. 5 zł
sprawdzenie salda konta w bankomacie 99 gr
4.2
Opinia

2 komentarze
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Dodaj swoją opinię
 1. Gówno prawda pobrali mi 7zł za dwa przelewy ze zwykłego konta na oszczędnościowe. Więc pierd.lenie że przelewy internetowe są bezpłatne. OSZUŚCI BANKOWI JAK WSZĘDZIE!!

  • Jeśli robisz przez m.peako24 lub aplikację mobilną to są darmowe. Niestety nromalne przelewy na konto z konta oszczędnościowego kosztują 7 zł co rzeczywiście jest chore.

Dodaj Odpowiedź

Taniość
Jakość konta
Ilość oddziałów
Premie pieniężne
Final Score

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0