Konto Pekao Przekorzystne opinie i opłaty

Pekao po repolonizacji zaprezentowało nowe darmowe konto osobiste o wdzięcznej nazwie „Przekorzystne”. Nie da się ukryć, że tym kontem Pekao pozytywnie zaskoczyło, nie tylko z nazwy. Bank przygotował konto w dwóch wersjach: studenckiej i normalnej dla osób po 26 roku życia.

Wersja studencka konta Przekorzystnego przeznaczona jest dla osób mających od 18 do 26 lat. W tej wersji konta nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta czy obsługę karty. Konto studenckie oferuje też atrakcyjny kredyt studencki z możliwością umorzenia 20% jego wartości dla studentów mających najwyższe noty na uczelniach.

Jeśli masz więcej niż 26 lat, oferta Pekao będzie dla ciebie równie atrakcyjna, jeżeli będziesz aktywnie korzystać z konta Przekorzystnego. Ważne, aby w każdym miesiącu zapewnić wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją mobilną PeoPay. Tylko wtedy konto będzie naprawdę darmowe.

Zalety konta Przekorzystnego:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za obsługę karty wielowalutowej do konta,
 • 0 zł za dwie pierwsze wypłaty kartą w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce,
 • 0 zł prowizji za wypłaty w bankomatach za granicą, jeżeli będziesz aktywnie korzystać z konta, w każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.

Dodatkowo zyskujesz:

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A.,
 • 0 zł za prowadzenie rachunku Eurokonto Walutowe,
 • 0 zł za umożliwienie dostępu do rachunku przez bankowość mobilną
 • PeoPay, internet i telefon,
 • 0 zł za płatności telefonem, dzięki aplikacji mobilnej PeoPay w punktach handlowo-usługowych i internecie,
 • 0 zł za krajowe przelewy w zł przez internet i bankowość mobilną PeoPay2,

Bonusy dla posiadaczy konta Przekorzystnego

 • Zniżki do 30% w Galerii Rabatów, przy płatnościach kartą Banku Pekao S.A., aplikacją mobilną PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej Pekao24.
 • 7% zwrotu za faktury za telefon komórkowy – zwrot za faktury opłacane przez polecenie zapłaty (maksymalnie 100 zł).
 • 100 zł zwrotu za polisę OC otrzymasz przelewem na rachunek po wykupieniu nowej lub odnowieniu polisy w PZU s.a.
 • Wygodne oszczędzanie z oprocentowaniem 2,7%. W ofercie banku pojawiło się nowe Konto Oszczędnościowe oferujące 2,70% w skali roku przez 3 miesiące dla kwot do 10 tys. zł. Konto oszczędnościowe również prowadzone jest bezpłatnie.
 • Darmowe są wszystkie przelewy z rachunku na konto osobiste zlecone za pośrednictwem bankowości mobilnej. W razie konieczności masz możliwość wypłaty środków z rachunku oszczędnościowego bez utraty naliczonych odsetek oraz nieograniczoną liczbę wpłat i wypłat z konta.

Sprawdź szczegóły i załóż konto Przekorzystne >>

Opinia o koncie przekorzystnym:

Konto Przekorzyste Pekao może być konkurencyjną opcją przy dotychczasowej ofercie kont osobistych innych banków. Brak opłat za prowadzenie konta, obsługę karty, wypłatę gotówki z bankomatów zagranicą oraz 2 wypłaty z krajowych maszyn nienależących do Pekao SA jest na pewno atrakcyjne.

Za darmo skorzystamy też przelewów internetowych oraz z własnych bankomatów banku. Niewygórowane kryteria zachęcają do skorzystania z tej oferty Pekao. Ważne aby pamiętać, że konto jest darmowe jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową aplikacją PeoPay lub kartą.

Dodatkowe zniżki do rachunku telefonicznego czy pakietu OC są miłym bonusem dla posiadaczy tego konta. Wariant studencki umożliwia też ubieganie się o preferencyjny kredyt, co jest wygodnym rozwiązaniem dla osób szukających sposobu na finansowanie studiów. Uproszczenie opłat i prowizji na pewno się opłaca i zachęca do skorzystania z tego wariantu konta. Trzeba przyznać, że odświeżona wersja kont Pekao prezentuje się bardzo dobrze.

Spójrz także na nasze podsumowanie konta:

Opinia o koncie Pekao
Wniosek
Konto przekorzystne nawiązuje walkę wśród darmowych kont osobistych choć wymaga aktywności - 500 zł wpływu i 1 płatności kartą lub telefonem w miesiącu. Konto przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy chcą uzyskać zniżkę 100 zł na OC w PZU.
Taniość
Jakość konta
Ilość oddziałów
Premie pieniężne
Oceny użytkowników4 Votes4.85
Plusy
zaufana marka
konto i karta warunkowo za 0 zł
100 zł zniżki w PZU na OC
100 zł zwrotu za płatności za telefon komórkowy
sporo oddziałów Pekao
nowoczesne płatności
Minusy
9 zł opłaty/mies. przy nieaktywności konta
wypłata gotówki w obcych bankomatach 2% kwoty, min. 5 zł
sprawdzenie salda konta w bankomacie 99 gr
4.2
Opinia

2 komentarze
 1. Gówno prawda pobrali mi 7zł za dwa przelewy ze zwykłego konta na oszczędnościowe. Więc pierd.lenie że przelewy internetowe są bezpłatne. OSZUŚCI BANKOWI JAK WSZĘDZIE!!

  • Jeśli robisz przez m.peako24 lub aplikację mobilną to są darmowe. Niestety nromalne przelewy na konto z konta oszczędnościowego kosztują 7 zł co rzeczywiście jest chore.

Dodaj Odpowiedź

Taniość
Jakość konta
Ilość oddziałów
Premie pieniężne
Final Score

Jak założyć konto w banku?
Compare items
 • Total (0)
Compare
0