Konto Inteligo opinie i opłaty

bank inteligo konto

PKO Bank Polski S.A ma swój bank internetowy nazywany Bank Inteligo. Bank jest dosyć zmiany wśród klientów PKO BP którzy szukają tańszej alternatywy dla kont osobistych od tych funkcjonujących pod marką PKO BP. Inteligo oferuje indywidualne konta osobiste, młodzieżowe i wspólne konto. PKO BP pod marką Inteligo ma także w ofercie rachunki firmowe skierowane do nowych działalności gospodarczych.

Na tej stronie można znaleźć opinie o koncie Inteligo zarówno te przygotowane przez redakcję naszego serwisu jaki komentarze zamieszczone przez wiarygodnych użytkowników. Jeśli chodzi o opinie klientów o koncie Inteligo to trzeba podejść do nich z dystansem ponieważ zazwyczaj tylko ludzie niezadowoleni wyrażają swoje opinie w internecie o jakimś produkcie finansowym.

Osobiste Konto Inteligo

Konto Inteligo typu ROR należy do najtańszych rachunków prywatnych na rynku. Opłata za prowadzenie konta oraz przelewy internetowe wynosi 0 zł. Karta debetowa także jest darmowa ale pod warunkiem że w miesiącu wykonanie płatności kartą za minimum 100 zł. Co do bankomatów to darmowe są tylko bankomaty PKO BP i BZ WBK łącznie jest to około 3000 bankomatów. Jeśli chcesz mieć wszystkie darmowe bankomaty w Polsce można wykupić specjalną usługa za którą płaci się 4 zł miesięcznie. Wtedy jak przekonuje PKO BP nawet zagraniczne bankomaty są darmowe.

Ci którzy robią przelewy w banku albo telefoniczny muszą liczyć się dopłata 5 zł od przelewu.

Konto wspólne Inteligo można utworzyć z dowolnymi osobami na przykład z małżonkiem albo z konkubina czy narzeczonym. Użytkowników konta Inteligo może być więcej niż tylko dwie osoby.

Konto Inteligo mogę mieć osoby od 13 roku życia. To samo dotyczy konta studenckiego Inteligo.

Opłaty za konto Inteligo

Tabela opłat i prowizji dla konta Inteligo
Założenie konta przez Internet 0zł
Prowadzenie konta 0zł
Przelew krajowy przez Internet w PLN 0zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet 0zł
Przelew SEPA do Unii Europejskiej w Euro 8zł
Przyjęcie przelewu SEPA z zagranicy 5zł
Wpłata gotówki na konto w oddziale banku PKO BP 0zł
Wypłata gotówki z konta w oddziale banku PKO BP 5zł
Wypłata gotówki w placówce Poczty Polskiej 5zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny) 0zł
Możliwość doładowania telefonu z konta Tak
Tabela opłat dla karty debetowej Inteligo
Wydanie karty debetowej do rachunku głównego 0zł
Przesłanie karty pocztą po założeniu konta 0zł
Wypłata z bankomatów w Polsce sieci: PKO BP, BZ WBK 0zł
Wypłata z pozostałych bankomatów w kraju 5zł
Wypłata gotówki w kasie sklepowej (CashBack) 0zł
Wypłata z bankomatów za granicą 3% min 10zł
Zastrzeżenie karty 0zł
Miesięczna opłata za kartę* 0zł albo 4zł*
Roczna opłata za kartę 0zł
Sprawdzenie stanu konta w bankomatach PKO BP 0zł
Zmiana nr PIN karty przez Internet 0zł

* 4 zł jeśli wykonasz płatności kartą na mniej niż 100 zł w miesiącu

Tabela opłat ze strony Inteligo.

Konto firmowe Inteligo

Jeśli zamierzasz wprowadzić nową działalność gospodarczą na przykład jednoosobowe przedsiębiorstwo lub spółkę cywilną Inteligo oferuję specjalne rachunek firmowy skrojone dla twoich potrzeb. Prowadzenie konta jest bezpłatne jeśli co miesiąc wykonać kartą płatniczą transakcje bezgotówkowe na kwotę 100 zł. Jeśli chodzi o opłaty za bankomaty są identyczne jak dla kont osobistych Inteligo. Przelewy internetowe na rachunku firmowym Inteligo są bezpłatne. Zajrzyj także do naszego artykułu o tym gdzie warto założyć konto firmowe.

Jak założyć konto Inteligo?

Otwórz konto osobiste Inteligo wspólne czy firmowe można założyć wyłącznie przez internet. Kurier pocztowy za darmo dostarcza umowę do podpisu które którymi się podpisuje na konto zostaje aktywowany w ciągu dwóch trzech tygodni. Kurierowi trzeba okazać tylko aktualny dowód osobisty aby mógł potwierdzić twoją tożsamość. Jest to wymóg prawny.

Zakładanie konta Inteligo krok po kroku

 1. Wypełniasz prosty wniosek online o konto prywatne Inteligo lub wniosek o konto firmowe.
 2. Konsultant banku internetowego Inteligo skontaktuje się z tobą do 48 godzin w celu potwierdzenia danych adresowych i osobowych, które wpisałeś we wniosku o otwarcie konta Inteligo.
 3. Do maksymalnie 5 dni roboczych kurier dostarcza przesyłkę twoją umowę. Kartę debetową instrukcja aktywacji rachunku możesz dostać osobnym listem ale zazwyczaj kurier przywozi komplet dokumentów.

Ostatnim krokiem jest aktywacja konta i karty zgodnie z otrzymaną instrukcją którą prześle Ci bank. Aktywacji dokonuje się w Inteligo zazwyczaj telefonicznie. Wtedy też ustawia się PIN do karty płatniczej.

Opinie o koncie Inteligo

Zacznijmy od naszej opinii o koncie Inteligo. Konto Inteligo jest bardzo proste w obsłudze, jest to nieskomplikowany rachunek bankowy. System transakcyjny Inteligo może wydawać się troszkę przestarzały ale działa szybko i sprawnie.

Za największą zaletę konta Inteligo należy uznać wysoki poziom bezpieczeństwa przed włamaniem czy kradzieżą środków pieniężnych przez hakerów internetowych. PKO BP posiada najlepszy lub jeden z najlepszych zespołów od bezpieczeństwa internetowego.

Wszystkie środki zgromadzone na koncie osobistym lub firmowym w PKO BP są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 000 €.

Zaletą konta Inteligo jest również to, że wpłacać gotówkę możesz w oddziałach PKO BP lub we wpłatomatach.

Zachęcam do dzielenia się opiniami o koncie Inteligo. Proszę jednak aby one były merytoryczne to znaczy wskazywały zalety i wady tego konta.

Opinia o koncie inteligo
Wniosek
Konto niezłe ale tylko dla przywiązanych do marki PKO BP. W miarę tanie, można obsługiwać łatwo przez internet. Sieć bankomatów ograniczona do dwóch banków.
Taniość
Jakość konta
Ilość oddziałów
Premie pieniężne
Oceny użytkowników3 Votes4.85
Plusy
zaufana marka
konto za 0 zł
karta darmowa jeśli płatność ponad 100zł/mies
dużo oddziałów PKO BP
Minusy
Brak bonusów
Brak nowoczesnych płatności
wypłata gotówki w obcych bankomatach 5 zł
3.5
Opinia

2 myśli na temat “Konto Inteligo opinie i opłaty”

 1. 3.8

  Sama korzystam, jestem klientką Inteligo od 2011 roku. W tym czasie konto praktycznie nie podrożało. Jak płaciłam 0 zł tak teraz płace 0 zł. Mi tam żadne fajerwerki nie są potrzebne. Otrzymuje rentę ale płace też przez internet za zakupy w markecie spożywczym i mi dowożą. Chwale sobie to Inteligo.

  Breakdown
  Taniość
  Jakość konta
  Ilość oddziałów
  Premie pieniężne
 2. Jestem od wielu lat użytkownikiem konta Inteligo. Jestem bardzo zadowolona. Porozumiewać można sie telefonicznie. Konta są bezpieczne. Na komórkę może przychodzić stan konta po każdej transakcji. Wypłaty w bankomatach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Taniość
Jakość konta
Ilość oddziałów
Premie pieniężne
Final Score