Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta?

Przy zakładaniu konta osobistego w banku należy zwrócić uwagę na opłaty jak i udogodnienia czyli jakość usług.

Wybór rachunków bankowych na rynku jest naprawdę spory, jednak nie należy decydować się na „pierwsze, lepsze”. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż konto to nasza przepustka do pozostałej oferty bankowej tj. do kart kredytowych, kredytów, rachunków oszczędnościowych, ubezpieczeń oraz funduszy. Im bardziej zróżnicowana oferta danego banku, tym lepiej dla nas jako klientów. Pamiętajmy, iż zawsze stali klienci mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia, otwierając konto budujemy równocześnie swoją historię klienta. Nawet jeśli na początku nie myślimy o kredytach, to warto sprawdzić dokładnie inne produkty, proponowane przez dany bank.

Przy wybieraniu konta internetowego w banku  warto przeanalizować parę poniższych rzeczy.

Opłaty związane z posiadaniem rachunku bankowego

ważne jest nie tylko to jaka jest opłata za prowadzenie konta, czy wydanie karty do bankomatu, ale także na to, czy będziemy musieli płacić dodatkowo za przelewy internetowe i inne usługi. Musimy policzyć ile mniej więcej miesięcznie będzie nas kosztowało prowadzenie tego konta. Warto zwrócić uwagę, że nawet niewielka opłata za jednorazowy przelew internetowy, w skali miesiąca może okazać się znaczna.

Opinie o koncie bankowym

Opinie innych osób, korzystających z usług danego banku – na szczęście w dzisiejszym świecie Internet daje nam możliwość zapoznania się z komentarzami i opiniami innych na temat określonych usług i nie musimy decydować się na wybór konta w ciemno. Niemniej warto pamiętać, że anonimowe komentarze są często mylące. Często piszą je ludzi „na złość” bankowi bo np. nie spłacili kredytu albo konkurencja.

Najlepiej czytać opinie o kontach znanych blogerów finansowych. Nikt bowiem nie zszarga swojego nazwiska aby ocenić coś dobrze jeśli konto jest złe.

Palcówki fizyczne

Powoli odchodzą w przeszłość lecz czasami się przydają. Warto zwrócić uwagę na:

  • lokalizację placówek bankowych,
  • ilość i dostępność bankomatów,
  • godziny pracy oddziałów,
  • opłaty za transakcje w oddziale

Bezpieczeństwo konta bankowego

Zazwyczaj przy otwieraniu konta w ogóle nie myślimy o tym, jakie zabezpieczenia stosuje bank. Zweryfikujmy bezpieczeństwo dokonywania transakcji internetowych w danym banku. Co prawda większość banków korzysta z najlepszych typów zabezpieczeń, jednak warto potwierdzić to w swoim zakresie. Niektóre banki oferują dodatkowe zabezpieczenia podczas wykonywania przelewów – oferują na przykład kartę kodów.

Oferta kredytowa w banku gdzie otwierasz konto

Sprawdźmy ofertę banku w zakresie udzielania pożyczek i kredytów, a w szczególności ewentualnego kredytu hipotecznego dla osoby posiadającej konto osobiste. Przeanalizujmy także jakie profity i możliwości mamy w związku z posiadaniem konta. Nie bez znaczenia są ponad to możliwości sprawnego skontaktowania się z obsługą banku i uzyskania ewentualnej pomocy.

Upewnijmy się, że będziemy mieć bezproblemowy i natychmiastowy dostęp do pieniędzy zgromadzonych na koncie, w dowolnym czasie. Dotyczy to między innymi wykonywania w określonym przez nas terminie wpłat do wpłatomatu czy tez wypłat gotówki z bankomatu.

Gdzie porównać konta bankowe?

 

Zostaw opinię

Dodaj Odpowiedź

Jak założyć konto w banku?
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0